Gdzie kupić części do TIRA

Zadbany TIR potrafi prezentować się lepiej niż nie jeden sportowy samochód kupiony w salonie. Chyba każdy z nas pamięta reklamę Coca Coli z pięknym, czerwonym TIR’em oraz kultową już muzyczkę „coraz bliżej święta„. Jednak powróćmy do naszej rzeczywistości gdzie tak ładnie prezentujących – jak na obrazku – ciężarówek jest garstka, a reszta powinna wieki temu znaleźć się w warsztacie celem wymiany większości części.

Czy części do TIR’ów są drogie?

Dobre, markowe części do samochodów ciężarowych są niezwykle drogie. Firmy posiadające całe floty samochodów ciężarowych dokładnie wiedzą jak wygląda okres kiedy jeden TIR za drugim trafiają do warsztatu, bo największa ilość awarii dzieje się na początku zimy. Wtedy właściciel uruchamia konto debetowe i rozpoczyna szukanie sklepu z tanimi częściami do samochodów ciężarowych, a Ci z większym doświadczeniem w tej branży szukają części w normalnej cenie, bo wiedzą czym taka oszczędność się może skończyć.

TIR to bestia! Kilkanaście ton stali, które w przypadku awarii może spowodować ogromne szkody o zagrożeniu życiu innych uczestnikach ruchu nie trzeba wspominać. Nowe części do samochodów ciężarowych są droższe o 30-40% od używanych a mają znacznie dłuższą żywotność, a w przypadku jak się znajdzie dobry sklep z częściami do TIR’ów to różnice mogą nawet wynosić 20-25%.

Jak znaleźć dobry sklep z częściami do TIR’ów

W Polsce tak naprawdę istnieje bardzo mało firm które oferują części do samochodów ciężarowych z racji, że na stanie takiego sklepu by musiało się znaleźć bardzo dużo części które – jak wspomniano wcześniej – nie są tanie. Z tego powodu po prostu bardzo mało osób stać na założenie takiej firmy, a zapotrzebowanie na części do ciężarówek rośnie i niestety większość firm zaopatruje się za granicą.

Dlatego jeżeli masz możliwości finansowe to załóż sklep z takimi częściami do TIR’ów i na pewno będziesz miał ogromne pieniądze, które płyną z branży transportu. Na początku będzie ciężko, bo zdobycie zaufania właścicieli samochodów ciężarowych nie jest łatwe, ale jeżeli będziesz oferował dobre części do TIR’ów w normalnej cenie to szybko się w środowisku rozejdzie o Twoim sklepie, a wtedy zyski będą ogromne.

Jednym z największych dystrybutorów części do samochodów osobowych i ciężarowych jest INTERCARS, ale jedynie większe sklepy z częściami mogą liczyć na duże upusty. Jest to bardzo zdrowe podejście ponieważ właśnie bardzo dużo sklepów zaopatruje się w INTERCARS’ie i z całkiem dobrym zyskiem sprzedaje części do klientów indywidualnych, których z roku na rok (według badań statystycznych) jest coraz więcej, a więc jest to biznes z bardzo świetlną przyszłością.

Źródło: http://www.mazurskieopr.pl/biznes/gdzie-kupic-czesci-do-tira.html

Gdzie kupić części do TIRA
3.7 (73.33%) 3 votes

Podziel się!

Dodaj komentarz